ראש הממשלה השני

מחברים לואיז פישר

עורכים ---

שנת הוצאה 2007

מו"ל גנזך המדינה


העמותה למורשת משה שרת מברכת על צאת הכרך "משה שרת – ראש הממשלה השני" על-ידי גנזך המדינה (אוגוסט 2007, 716 עמוד).

 

כרך מהודר ומרשים זה, המכיל 167 פריטים מכתביו ומנאומיו של משה שרת, שנכתבו ונישאו לאורך תקופה המשתרעת על פני למעלה מ-40 שנה, הוא כמובן כרך ייצוגי, וככזה אינו יכול לאפשר לימוד יסודי של האיש, פועלו ותורתו המדינית.

 

אולם, ככרך ייצוגי יעניק "משה שרת – ראש הממשלה השני" סיפוק רוחני רב לכל מוקיריו של מי שהיה שר החוץ הראשון של מדינת ישראל וראש ממשלתה השני, ויהווה אשנב הצצה לכל תלמיד ומתעניין בתולדות היישוב ובעשור הראשון של מדינת ישראל, שדרכו ניתן לעמוד על הקשת הרחבה של פעילויותיו ועקרונותיו המדיניים של משה שרת.

 

ימימה רוזנטל, חברת ועדת המערכת של גנזך המדינה, המוציא לאור, מכוח החוק, כרכי זיכרון לנשיאי המדינה וראשי ממשלותיה שהלכו לעולמם, כותבת בהקדמתה לכרך "משה שרת – ראש הממשלה השני":

 

"שרת הרבה לכתוב ולנאום, ומספר המסמכים באוספיו הוא רב מאוד. מתוך עשרות אלפי המסמכים שעיינו בהם, אספנו לצורך הכנת הספר כ-5,000 מסמכים, שמתוכם בחרנו את 167 התעודות שבספר."

 

מציאותם של עשרות אלפי המסמכים הללו היא המדרבנת את העמותה למורשת משה שרת להוציאם לאור בסדרת כרכים מוערים, אשר יאפשרו לימוד מושכל, לרוחב ולעומק, של פועלו ותורתו של משה שרת.להזמנת הספר, ניתן לפנות אל: 

  

   ליה בן-צבי

   גנזך המדינה, משרד ראש הממשלה

   קריית בן-גוריון, בנין ג'

   ירושלים 91919

 

   טל. 02-5680633

   פקס 02-6793375

   דו-אל  leya@archives.gov.il

 

   מחיר הספר:

   120 ש"ח כולל משלוח.

   הנחה לסטודנטים ולמוסדות.

 פרקי הספר