182. מברק אל יוסף לינטון, לונדון - חבילות לשבויי המלחמה הארץ-ישראלים - 30.11.1942
שם הספר  מאבק מדיני ב'
שם הפרק  182. מברק אל יוסף לינטון, לונדון - חבילות לשבויי המלחמה הארץ-ישראלים - 30.11.1942
כותרת משנה  אנגלית

182

מברק אל יוסף לינטון, לונדון

30.11.1942

(אנגלית)

חבילות לשבויי המלחמה הארץ-ישראלים

 

לינטון יקר,

 

במברקי אליך מ-6 בנובמבר נאמר:

התרומה האנגלו-פלשתינית מתעכבת בלונדון. אנא הורה ל״צלב האדום״ הבריטי לשלוח מייד 500 ליש״ט למחלקת שבויי המלחמה של ״הצלב האדום״ בירושלים, אחרת לא נוכל לעמוד בכל התנאים שלה.

 

במברקך מ-17 בנובמבר כתבת:

המועדון האנגלו-פלשתיני ניפק 500 ליש״ט נוספים ל״צלב האדום״ לשם העברתם לירושלים. רשימת השבויים שאין להם קרובים, שהובטחה, לא הגיעה. אנא שלח בדואר אוויר.

 

רצוני להודות לך ולחברי המועדון האנגלו-פלשתיני על המהירות שבה פעלו, אלא שלמרבה הצער לא הגיעו אלינו לא התרומה הראשונה בסך 500 ליש״ט ולא השנייה. משום כך הברקתי לך הבוקר כדלקמן:

שני התשלומים הראשונים של תרומות המועדון האנגלו-פלשתיני עדיין לא הגיעו ל״צלב האדום״ בירושלים. אנא ברר והודע לנו. אנשי ״הצלב האדום״ המקומי מעדיפים שאת התרומות הבאות תשלח ישירות אלינו ואנו נעבירם אליהם. הרשימה נשלחה בדואר אוויר.

 

כפי שתיווכח מן התכתובת המצורפת של מר קפלן עם מר קלרק, גזבר הכבוד של ״הצלב האדום״ בירושלים, הואיל מר קפלן בטובו להעביר 500 ליש״ט ל״צלב האדום״ על מנת שיוחזרו בהגיע תרומתו הראשונה של המועדון האנגלו-פלשתיני. לדברי מר קלרק, תהליך העברת הכספים ממטה ״הצלב האדום״ מלונדון לירושלים מורכב מאוד מאוד ולפיכך הציע כי התרומות הבאות יישָלחו ישר אלינו ואנו נעבירן פה למחלקת החבילות לשבויים. בינתיים אבקשך להמריץ את מטה ״הצלב האדום״ לזרז את העברת הכספים.

 

משה שרתוק

 

העתקת קישור