סדרת מכתבים: ימי לונדון

 

 

סידרת "י מ י   ל ו נ ד ו ן"  - מכתבי משה שרת משנות לימודיו ב"לונדון סקול אוף אקונומיקס" (1921-1925), שיצאו לאור ע"י העמותה למורשת משה שרת בשלושה כרכים מוערים היטב, בלויית תמונות רבות ועשרות נספחים, מוצעת למכירה בהנחה גדולה במחיר 120 ש"ח בלבד (כולל משלוח בדואר).

 

להזמנת הספר "ימי לונדון א-ג" - לחצו כאן

 

מכתבי משה שרת מן השנים 1921-1925 הם אוצר בלום של מידע על תולדות היישוב והתנועה הציונית במחצית הראשונה של המאה ה-20, שכן בשנותיו בלונדון התמסר הסטודנט משה שרת לפעילות ציונית וביטחונית ועמד בקשר ישיר ובקשר מכתבים עם חברי ההנהלה הציונית חיים וייצמן וזאב ז'בוטינסקי ועם מנהיגי תנועת העבודה דוד בן-גוריון, ברל כצנלסון ואליהו גולומב.

 

המכתבים הכתובים בעברית הצחה והמרנינה של משה שרת עוסקים גם בעניינים אישיים ומשפחתיים, כגון הפולמוס הלוהט שפיצל את המשפחה לשני מחנות סביב החלטתם של אליהו גולומב ועדה שרתוק - אחותו הצעירה של משה - להינשא נישואים אזרחים בלי חופה וקידושין.

 

שנות לימודיו של משה שרת בלונדון הכשירו אותו לפעילות ציבורית ומדינית. מכתביו משנים אלה חיוניים לכל המבקשים לעמוד מקרוב על התפתחות האישית והרעיונית של מי שהיה לימים  שר החוץ הראשון וראש הממשלה השני של מדינת ישראל.

 

חזרה לדף הבית