חפש בכל המאגרים 
מאמרים, הרצאות ונאומים מאת משה שרת
הצג פרטי חיפוש  
תוצאות 1-5 מתוך 5
  ART תאריך נושא/כותרת סוג מסמך מקום/פרטים קישור לקובץ תקציר מקור  
                               
40 3/4/1945 נאום הדגל נאום בסיס הבריגדה היהודית הלוחמת, איטליה קישור לקובץ זהו רגע גדול בתולדות תנועת ההתנדבות בארץ, בו זכינו להניף את דגל העם היהודי בחזית מלחמתנו על תקומת ישראל.... דגלה של החטיבה היהודית הלוחמת טבול בדמם של חמישה מיליונים יהודים שהובלו כשיות לטבח.... אנו מניפים אותו כנס נקמתנו באויב... יחי נס הגאולה של העם העברי!  
39 12/5/1954 האם עדיפה התפוצצות מבחוץ או מבפנים? הרצאה הוועדה המדינית של מפא"י קישור לקובץ רבים מאיתנו לוקים במום שהוא טבעי לבני-אדם, שהם דנים על העתיד לאור העבר. אנו יודעים איך גנרלים מתכוננים למלחמה עתידה על יסוד הניסיון של המלחמה הקודמת, ואחר-כך הם מתבדים.... אני מוכן להניח שננצח, יכול להיות ש"עוד ניצחון אחד כמוהו ואבדנו" .
 
41 28/8/1956 הנהיה בית יצירה גדולה - או סתם מדינונת, שלא חשוב אם היא קיימת או לא! נאום קטעים מהרצאת משה שרת לפני "חוג צעירי מפא'י" קישור לקובץ מה החזון שלכם? כמה מיליונים נהיה פה, לכמה מיליונים נגיע בארץ הזאת? אנו מוקפים עשרות מיליונים של העולם הערבי. עמדנו נגדם במלחמת 1948 אבל אנו יודעים מה חל מאז, יש להם פוטנציה עצומה. ואני מדבר על החזון ולא על מה שיהיה תוך 5 השנים הקרובות, אלא 10, 20, 30 שנים...
 
43 30/11/1957 ישראל וערב - מלחמה ושלום הרצאה
קישור לקובץ הרצאה חשובה ביותר של משה שרת
 
44 25/3/2014 מאיר הר-ציון דברי מ.ש. קטעים מ"יומן אישי" קישור לקובץ תהיתי על מהותו וגורלו של עם זה, המסוגל לעדינות נפש, לאהבה עמוקה של הבריות - ועם זה הוא מוציא מתוך שורות טובי הנוער בחורים המסוגלים לרצוח בדעה צלולה ובדם קר. איזו משתי הנשמות המתרוצצות בין דפי התנ"ך תנצח את יריבתה בקרב העם הזה?